HAVE YOURSELF A MERRY CHRISTMAS!


Hi, dears! I want to wish all the merriest, most wonderful Christmas time you can ever imagine! I've been stuffing my face with all of the festive foods and can't imagine any gym will take off the weight any time soon! These gifts were just waiting to be photographed, they looked so adorable.
I went with a similar vibe to last years presents, simply because I still like the look and had a lot of the decoration stuff left from last Christmas. I also really love the table I shot the pictures on, it looks so rustic and neat! Those pictures from last year were really one of the first to inspire me to try to capture beautiful things and I still look back to them with great delight! My handwriting on this years' cards is not the greatest, and if you're wondering why Maris didn't get any decorations on her name tag, it was because it had her last name written on it and I photoshopped it out! :) Unfortunately these pictures are a little too late for inspiration for this years' gift wrapping, but I hope you like them nonetheless.

Tere, kõik! Tahan teile esialgu soovida kõige imelisemat, toredamat, südamlikumat jõuluaega! Mina olen küll nii palju pühadetoite söönud, et ei tea, millal see kõik ära põletatud saab! Need kingitused seisid laua peal ja olid liiga armsad, et neist mitte pilti teha. Üldiselt kasutasin samu nippe, mis eelmisel aastal, puhtalt seetõttu, et palju paelakesi-kinkepabereid oli sellest ajast alles ning selline välimus ikka meeldis mulle. Mulle kohutavalt meeldib see laud, mille peal fotod on tehtud, nii maalähedane ja detailiderohke! Ühtlasi olid need eelmise aasta pildid ühed esimesed, millega tõesti rahule jäin ning need inspireerisid mind ilusaid asju filmile püüdma! Selle aasta kinkidel on käekiri küll natuke nigel ja kui mõtlete, et miks Maris pole oma nimekaardile dekoratsioone ära teeninud, siis see on seetõttu, et seal oli kirjas tema perekonnanimi, mille välja photoshop'isin. Kuigi selleks aastaks ei saa vist enam kingituste pakkimiseks inspiratsiooni pakkuda, loodan, et pildid ikka meeldivad!

I hope you are all having the most wonderful time and get to spend time with your loved ones! And of course stuff your face silly with Christmas foods and goodies! Happy holidays!

Nautige pühadeaega ja sööge head ja paremat! Häid pühi!

No comments