NEW FAVOURITES FROM L'OCCITANE

L'Occitane is a French make up brand I have always loved. When I was a student barely making ends meet, I would go to their counter at department stores and gawk at all the wonderful displays of body nourishing goodness (occasionally making a splurge but then eating ramen for the rest of the week).
I have yet to discover a product by them that I don't love and this combination of the Cleansing Oil and Gentle Toner is no exeption.

L'Occitane on küll üks kaubamärk, mida olen juba aastaid armastanud. Elades tudengina Tartus, käisin tihti Kaubamajas nende mõnusatest nahahooldustoodetest pakatavat väljapanekut vaatamas. Mõnikord tegin ka mõne (minu jaoks tol ajal liiga kalli) ostu ja siis sõin nädala lõpuni makarone. Ma pole veel ühtegi L'Occitane'i toodet proovinud, mis mulle ei meeldiks, ja siin välja toodud puhastusõli ja näovesi ei ole mitte mingid erandid.

Cleansing oils and balms are having a bit of a moment right now, replacing the harsh gel make-up removers that were dominating the market for a long time. At least I was lead to believe they were the best option for my oily skin type. Not only less drying to the skin, oil make-up removers also cleanse the skin of impurities and make-up in a single, simple step. I can honestly say this is the fastest way to a clean face that I have ever tried. This product has eliminated another tedious problem - once you get the oil on your face, how do you get it off? When coming into contact with water, the oil transforms into a milky lotion, making it super fast and easy to wash off. There's no need for any special sponges or muslin cloths. My skin feels clean and comfortable, with fresh and radiant complexion. If, like me, you’ve felt that cleansing gels can be a bit harsh, leaving your face feeling like the Sahara desert (looking at you, Clinique Liquid Facial Soap), then this is where the shea magic comes into play. Containing a whooping 5% of shea oils, it will keep your skin feeling nourished and pleasantly hydrated after cleansing, with no feelings of tightness or pulling. And the skin feels so soft!

Tundub, et viimasel ajal on ainult kuulda puhastusõlidest ja nii tahtsin ka ise mõnda sellist proovida. Kuigi esialgu pelgasin, kuidas need mu rasuse nahaga reageerivad, olen piisavalt erinevaid näoõlisid proovinud, et teada, et rasune nahk ei välista nende kasutamist. Pigem mõjuvad need näonahale positiivselt, sest kuivatavaid tooteid kasutades hakkab nahk kompenseerimiseks liigset rasu tootma. Sellel näopuhastajal on hea omadus eemaldada kogu meik ja mustus ühe kiire sammuga. Kui olete enne näopuhastusõlisid kasutanud, siis teate, et mõnikord on nende eemaldamine kõige keerulisem töö - vesi ei taha õli eriti maha pesta ja nii tuleb kasutusele võtta erilised švammid või riidest puhastusrätikud. See näoõli muutub aga veega kokku puutudes piimjaks vedelikuks ja nii saab selle ilma erilise vaevata maha pesta. Kui tunnete, nagu mina, et ükskõik, millist näopesutoodet kasutada, ikka jääb nahk kiskuvaks ja kuivaks (vihje sulle, Clinique Liquid Facial Soap), siis siin tuleb mängu näopesuõlisse lisatud 5% sheavõid. Peale pesemist jääb nahk värske ja niisutatud ning ülimalt pehme!
The consistency of the oil is quite liquidy and you only a pump for your whole face. The shelf life of both of these products is stated as 3 months, which is fairly surprising, because I have no idea how I could get through them in such a small amount of time. The Shea Butter Gentle Toner is an alcohol-free lotion that completes make-up removal and tones skin. It is, again, enriched with softening shea and floral waters (orange blossom and cornflower), leaving the face fresh and soft. Both products smell vaguely of shea butter, but don't have an overwhelming scent. Fragrance is also almost in the very bottom of the ingredient list, but still present. The ingredients of natural origin are also very handily listed separately on the packaging. I'm really in love with these new products and hope to get a lot of use out of them!

Näopuhastusõli konsistents on üsna vedel ja terve näo saab puhtaks vaid 1-2 vajutusega. Minu jaoks on üllatav, et toote soovituslik kasutusaeg on vaid 3 kuud, sest ei kujuta ette, et selle nii lühikese ajaga lõpuni kasutatud saan. Selle kombinatsiooni teine osa, sheavõiga näovesi, on alkoholivaba toonik, mis lõpetab näopesurituaali ja puhastab naha viimastest jääkidest. Ka sellele on lisatud sheavõid ning lisaks ka apelsiniõievett ja rukkililli. Mõlemad tooted lõhnavad õrnalt sheavõi järgi, kuid aroom ei ole väga tugev. Ka koostisosades on parfüüm üsna madalal kohal. Ühtlasi on koostisosades väga mugavalt eraldi välja toodud kõik loodusliku päritolu koostisosad. Nendest toodetest on juba saanud minu lemmikud ja haaran tihti nägu puhastades just neid!

Liina

No comments