THE BLUSHED NUDES

Eyeshadow palettes fall into the category of some of my favourite things. If you can get one for an affordable price, that works like a wonder – well, I love that even more. I don’t go too wild with my colour selection though, as the neutral shades of tan, brown and gold usually work the best for me. I was in the mood of trying something new, so I went for the Blushed Nudes palette by Maybelline.
Drugstores have come out with many neutral palettes lately, and I was hoping this would fill the criteria for a good compact: affordable, pigmented, good colour selection. Here’s my review on the Blushed Nudes palette by Maybelline. I apologize my pictures have fingerprints in the palette! I tried it out before taking photos, and this is the result. 

Lauvärvipaletid kuuluvad minu lemmikasjade hulka. Kõige rohkem teeb mind rõõmsaks, kui heal paletil on ka taskukohane hind. Üldiselt ei armasta ma eriti hullumeelseid värve - neutraalsed pruunid ja kuldsed töötavad üsna hästi. Soovisin aga teistsorti toone proovida ja tellisin Maybelline'i the Blushed Nudes paleti. Paljud taskukohased brändid on enda versioonidega neutraalsetest lauvärvipalettidest hiljuti välja tulnud, nii et lootsin, et see toode täidab minu ootused: kättesaadavus, hea värvipigmentatsioon ja -valik. Vabandan, et piltidel lauvärvipottides sõrmejäljed on! Muidugi näppisin neid enne, kui pilte tegin, ja nüüd on tulemus käes!
The palette comes with 12 shades, which is pretty standard. The pans are also quite large, meaning you get a lot of product. This compact is often compared to the Urban Decay Naked 3 palette, but since I don't have one at hand, I can't really give a comparison personally. The packaging isn't my absolute favourite since it feels a bit cheap and plasticy. I wouldn't mind it as much if the product inside was good, since comes with the price tag of only $10. However, I am not a big fan of the colours either, and I will get to it in a second.

Esindatud on lai valik 12 lauvärviga, mis on üldiselt palettides ka standardne. Üksikud mahutid on üsna suured, pakkudes hulgaliselt toodet. Seda paletti on tihti võrreldud Urban Decay Naked 3 lauvärvikomplektiga, aga kuna viimast ma isiklikult ei oma, ei julge ka sellega kõrvutada. Blushed Nudes'i pakend ei ole mu lemmik, sest tundub kerge, odav ja plastikust, aga see ei oleks mulle nii vastumeelne, kui seesolev toode vaimustaks. Kahjuks ei ole ma ka sisemuse austaja, aga sellest juba hetke pärast.

There is a guideline on how to use the shades in quads, trios and duos in the back of the palette, which I only discovered during taking these photos. For that reason, I haven't used the shades matching the guide, but I think it's a nice touch that will make getting different looks out of this palette more attainable.

Kompakti taga on kasulik õpetus, kuidas värve nelja-, kolme- või kahekaupa kasutada. Kahjuks ei märganud ma seda esialgu ja pole selle järgi toone sobitanud. See on aga hea võimalus leida enda jaoks värvikombinatsioone, mida poleks muidu taibanud kasutada.
The Blushed Nudes palette doesn't have any shade names, so I just added numbers from the lightest to the darkest colours on the swatch picture. If you are a matte lover, this palette is not for you, since almost all of the colours are shimmers. The only matte in the mix is the sheer pinkish taupe colour marked with nr 9. The colour selection is quite good, since they purposely or unpurposely drew inspiration from the Naked 3 palette. The main thing that dissapoints me, however, is the complete lack of pigmentation on some of these colours. The lighter shades (1, 2, 3, 4) are full of chunky glitter and the colour doesn't really transfer onto the skin. This means you could potentially be left with some ugly glittery eyelids (I'm looking at you, 90s Christina Aguilera). Getting enough pigmentation on my hand to take the picture above took about six applications with a wet brush. Some of the darker shades are quite good (nr 10 is gorgeous, and I also like 6, 7 and 8), but not all of them pack the punch they do. I would expect the darkest shade to have heavy pigmentation, but it comes out muddy, with the chunky glitter making an appearance again. There is just an overall inconsictency with these shades, as pigmentation varies from one extreme to another.

Blushed Nudes'i paletil ei ole tooninimetusi, niisiis lisasin ülemisele pildile viideteks numbrid heledamatest toonidest tumedamateni. Võin ka mainida, et kui südames on eriline koht mattidel, siis pole see palett sinu jaoks. Kaheteistkümnest värvist vaid üks (nr 9, roosakas pruunikashall toon) on mati viimistlusega. Värvivalik iseenesest on meeldiv, sest komplekti puhul on tahtlikult või mitte inspiratsiooni saadud kuulsast Urban Decay Naked 3 paletist. Kõige suurem pettumus on minu jaoks osade värvide pigmentatsiooni täielik puudumine. Heledamad värvid (1, 2, 3, 4) peidavad endas suuri säratükke ja paletist nahale erilist tooni ei kandu. Selleks, et heledamad värvid üldse ülemisel pildil välja paistaks, pidin neid kuus korda märja pintsliga peale kandma. Mõningad tumedad värvid hakkavad hästi peale ja on üsna kreemjad (6, 7, 8, 10) ning suuri säratükke nende puhul ei paista. Samas ootaks sama viimaselt toonilt (nr 12), aga see jääb peale mudane, vähese värvipigmendiga ja särarükid teevad comeback'i. Kogu paleti värvitugevus kõigub ühest äärmusest teise.
The shades lasted for a good few hours, but without applying a primer they creased quite fast and I noticed some colour fading. Therefore using a primer underneath is a must with these shadows. I don't find that an unsolvable problem, since I also use primer under my Urban Decay and the Balm palettes. My skin has a tendency of being oily, so I'm not sure how people with dry skin would respond to this product.

Toonid kestsid silmadel üsna mõistliku aja, kuigi ilma praimerita kogesin paari tunni möödudes silmavagudesse kogunemist ja värvide tuhmumist. Seetõttu oleks nende värvide kasutamisel praimeri alla kandmine äärmiselt tähtis. Minu jaoks ei ole see aga väga suur näitaja, sest ka Urban Decay või the Balmi lauvärvide tarvitamisel kannan enne alla kihi praimerit. Mu nahk on üldiselt ka rasususele kalduv, nii et võib-olla reageerib see toode kuiva nahaga inimeste puhul teisiti.
When contemplating what to write as a verdict, I thought I’d say, if you’re starting out with make up or don’t have a lot of money to spend, you could invest in this palette, but I reconsidered. Honestly, if you’re starting out, chunky glitter will not be your friend. Chunky glitter was not my friend when I was doing weird eyeshadow looks in the 6th grade with a no-brand palette from the drugstore. There are plenty of good eyeshadow palettes out there, and you don’t have to invest in a $50 Urban Decay one to get the benefits. The Balm makes some wonderful products, two of which I've compared here. Some highly praised drugstore palettes include La Palette Nude by L'Oreal, allthough I haven't tried it personally, so I can't really give an opinion on it. Even though there are four good shades in the Blushed Nudes palette, I would personally pass on this one.

Esialgu mõtlesin, et kui oled noor ja alles alustad või rahaga pole eriti priisata, siis oleks see sobiv palett. Mõtlesin aga ümber, sest kui oled noor ja alles alustad meikimisega, siis suured säratükid, mis siin paletis vähemalt kuues toonis esinevad, ei ole su sõbrad. Need ei olnud ka minu sõbrad, kui kuuendas klassis oma Selverist ostetud nimetu lauvärvikomplektiga imelike look'e katsetasin. Olemas on palju kõrgekvaliteetseid palette ja et häid tulemusi saada, ei pea investeerima $50 Urban Decay tootesse. Üheks brändiks, kellega pole minul kunagi probleeme olnud, on näiteks the Balm. Olen kahest nende paletist rääkinud siin. Kiidetakse ka L'Oreal La Palette Nude komplekte, kuigi nende kohta ise arvamust avaldada ei oska, sest ei ole neid kasutanud. Kuigi the Blushed Nudes paletis oli umbes neli värvi, mis tõesti pigmendirohked olid ja muljet avaldasid, ei ole see palett minu arvates soetamist väärt.

Liina

No comments