SOMETHING WONDERFUL-SMELLING THIS WAY COMES

 If there's one thing I hold dear to my heart, it's the wonderful world of perfume. I would describe myself as in sort of a transtitional phase, with mainstream perfumes not giving me a sufficient  thrill anymore and niche perfumes feeling a bit over the top. This is the perfect entry level for Jo Malone perfumes, because while feeling like a luxurious exclusive addition to my perfume collection, they remain simple and elegant in nature. Here's a quick layout of the two perfumes I recently recieved: the English Pear & Freesia and the Pomegranate Noir colognes.

Kui on üks asi, mis paneb mu südame kiiremini põksuma, siis on see parfüüm. Selles on midagi äärmiselt isiklikku ja müstilist, õige lõhn võib inimese esile tõsta. Ma kirjeldaks ennast kui üleminekufaasis, sest peavoo lõhnad enam väga pinget ei paku, aga nišiparfüümid tunduvad liiga ekstravagantsed olevat. See on hea hetk tervitada Jo Malone parfüüme, sest olles luksuslikud lisad parfüümikollektsioonile, jäävad need oma olemuses lihtsaks ja elegantseks. Siin on ülevaade kahest sellisest lõhnast, mis hiljuti enda kasutusse sain: English Pear & Freesia ja Pomegranate Noir lõhnaveed.
Jo Malone fragrances are unique because they are built up of two or three simple notes. Such is also the case with English Pear & Freesia, with the nose hitting ripe pear straight upon applying. It mellows down with some amber and patchouli in the base. To me it evokes the feeling of walking in an English garden, with ripe pears and blooming flowers in sight. There is something remarkably restrained and romantic about this cologne. It is said that the inspiration for this fragrance were verses by one of the last great romantic poets, John Keats (Ode to Autumn). It is truly one of a kind. The only downside is the concentration of the scent with eau de cologne being the most diluted of fragrances (3-8% fragrance oil). This signifies the fleeting essence of the perfume, with frequent application required to keep it from dissapearing. It also means more useage and with the hefty price tag it comes with, it makes you wonder if it's worth it. Nevertheless, it is a unique luxurious fragrance that has a knack for pleasing most everyone and I, for one, am certainly happy to have it in my collection.  

Jo Malone'i lõhnad on omamoodi, sest tavaliselt on koostisosadeks vaid kaks või kolm lihtsat nooti. Nii ka English Pear & Freesia puhul, kus otsekohe on tunda küpset pirni. Väidetavalt ongi lõhnas kasutatud vaid väga küpseid King William sordist pirne. Lõhn muutub merevaigu ja patšuli abil pehmemaks ning minu jaoks tekib silme ette pilt jalutuskäigust inglise aias pirnipuude ja õitsevate lillede keskel. Selles lõhnavees on midagi selgitamatult romantilist ja vaoshoitut. On öeldud, et inspiratsiooni lõhna loomiseks saadi ühelt viimaselt tõeliselt romantiliselt luuletajalt, John Keatsilt. Tegemist on väga ainulaadse parfüümiga. Ainus negatiivne külg on, et tegu on eau de cologne'iga, kõige lahjendatuma lõhnaveega, mille koostisest vaid 3-8% moodustab parfüümiõli. See tähistab ka lõhna kiirelt kaduvat olemust, mille tõttu on tihe taaspihustamine vajalik. Tähendab see aga ka parfüümi kiiret lõppemist ja sellise nišiparfüümide hindadesse kuuluva hinnasildiga tekib küsimus, kas see ka seda väärt on. Sellest möödavaadates aga on tegemist kordumatu luksusliku lõhnaveega, millel on oskus peaaegu kõigile meeldida ja mina olen kahtlemata õnnelik, et see tee minu kollektsiooni leidis.
The second addition to my collection is the Pomegranate Noir cologne. This feels a lot more complex, with the notes of pomegranate, plum and rasperry mixing with pink pepper, Casablanca lily and spicy woods. It is essentially an alluring spicy scent with some beautiful fruit peeking through and it would make a perfect companion for the evening, leaving everyone wondering about the mysteriously attractive scent you're projecting. It feels a bit overpowering for the daytime, but the great thing about these perfumes is you can mix and match as you please, creating your own signature scent. The Jo Malone website recommends combining Pomegranate Noir with the Amber & Patchouli cologne to make it warmer, or adding English Pear & Freesia for a fresher effect. The latter is what I love to do (given the fragrances I own). This way, Pomegranate Noir becomes easy enough for the day time and English Pear & Freesia compliments it by adding a bit of sweetness to the mix. This is a wonderful way to try out new fragrance combinations and really creating an essence no one else has.

Teine lisa minu kollektsioonis on Pomegranate Noir lõhnavesi. Võrreldes eelmisega on tegemist palju keerukama parfüümiga - granaatõuna-, ploomi- ja vaarikanoodid segunevad roseepipra, liilia ja vürtsiste puiduakordidega. Oma olemuselt on tegu ahvatleva vürtsika aroomiga, millest õhkab läbi mahlaseid puuviljanoote. See on ideaalne kaaslane õhtuteks, jättes inimesed pead murdma, mis on see müstiliselt ligitõmbav aroom, mida sa õhkad. Kohati tundub see päevaseks ajaks liiga tugev, aga hea omadus nende parfüümide juures on, et neid saab huvikohaselt sobitada ja luua just endale ainulaadne signatuuraroom. Jo Malone'i kodulehekülg soovitab lisada Pomegranate Noir'ile Amber & Patchouli lõhnavett, et anda parfüümile juurde soojust, või English Pear & Freesiat värskendavaks tulemuseks. Nii muutub Pomegranate Noir piisavalt lihtsaks, et ka päeval kanda ja English Pear & Freesiale lisatakse tummisust, mis muudab ta huvitavamaks. Nende lõhnadega saab luua uusi aroomikombinatsiooni ja tekitada endale täiesti ainulaadne signatuurparfüüm.
I hope you enjoyed this little review about Jo Malone fragrances. I certainly had fun creating it! Have you tried any Jo Malone fragrances? Do you have a signature scent? Let me know! I'd love to hear from you!

Loodan, et see kokkuvõtlik arvustus Jo Malone parfüümide kohta oli huvitav. Minul oli kahtlemata lõbus seda koostada. Kas olete Jo Malone lõhnu proovinud? Kas teil on signatuurparfüüm? Andke teada! On alati tore teiste arvamusi kuulda! 

Liina

No comments