ALL YOU NEED IS SHOES (FOR VALENTINE'S)

I don't know why I hardly ever shop on ASOS. Well, actually I do know - since Norway isn't part of the EU, I can only spend a maximum of 350 NOK or 36€ without having to pay for customs.. which sucks. Allthough countries part of the EU don't have a problem with tax, I am incredibly happy, because all of these shoes are under 36€! What a bargain!
With Valentine's around the corner, why not splurge (it even hardly counts as a splurge with these prices) on a pair of beautiful trendy shoes! I picked out like a million pairs and these are the ones that made the cut. I will definitely order a pair, I just can't decide if I want them in booty type (like 9.-12.), classical (14.), all out Valentine's (read: red; like 15. and 16.) or any of the other ones! I just love them all!

Kuna Norras ei saa ei Euroopa Liidu ega USA (ega ka muu maailma) e-poodidest üle 36€ midagi tellida (lisandub tollimaks), siis ASOS on minu jaoks kaugeks unistuseks jäänud. Kuigi EL-i liikmed ei pea selle 36€ hinna pärast muretsema, on mul hea uudis, sest kõik üleval esindatud kingad on alla seda! Sõbrapäev on tulemas ja miks mitte kinkida endale üks ilus paar kingi! Ma valisin ASOS-e allahinnatud lehelt vähemalt miljon tükki välja ja need jäid kaalukausile. Tellin kindlasti ühe paari, aga ei suuda otsustada, kas tahaks neid poolsaabaste tüüpi (nagu 9.-12.), klassikalisi rihmikuid (14.) või täiega sõbrapäevaga kaasa minna ja midagi punast jalga panna (nagu 15. ja 16.). Muidugi meeldivad kõik ülejäänud mulle ka, nii et õigete välja valimine läheb keeruliseks! Millised on teie lemmikud ja kas plaanite ka sõbrapäeva puhul end üles lüüa?

                                                       1. these; 2. these; 3. these; 4. these
5. these; 6. these; 7. these; 8. these
9. these; 10. these; 11. these; 12. these
13. these; 14. these; 15. these; 16. these

No comments